Kell e pihentetni körmeinket?

2019.04.17

Rengetegszer találkoztam munkám során ezekkel a mondatokkal a vendégeim szájából : "Pihentetni kell a körmeimet" , "Pihentessük, mert 1 éve nem lélegzett már.." . Szeretném most kicsit ezt a témát kifejteni nektek, hogy mit is kell tudni a körmök pihentetéséről.
Először is, miből áll a köröm? A körömlemez egy elszarusodott élettelen szövet, szaruképződmény, elhalt hámsejtek lapszerűen, lemezesen egymáshoz tapadó tömege, így az sem lélegezni, sem pihenni nem tud.
Sokan találkoztak már azzal a problémával, hogy géllakk/műköröm eltávolítása után rendkívül vékony lett a körömlemezük, akár fájdalmas , hideg-melegre érzékeny, pirosas színű lett a körmük. Ez a probléma sajnos nem az anyagtól (géllakk, zselé, porcelán) jelenik meg, hanem a szakszerűtlen eltávolítás miatt. Tehát, ha a körmös csiszológéppel esik neki minden anyag leszedésnél a körömlemeznek, vagy nem megfelelő erősségű kézireszelőt választ és túlreszeli, esetleg a vendég magának szeretné leszedni feszegetéssel a körmeit, valóban elvékonyodik a körömlemez, hiszen a rétegvastagságából veszít. 
Sokan egyszer járnak így, és ezután elkönyvelik hogy a géllakk/műköröm viselés tönkre teszi a körmöket, ezáltal ha viselik is, ügyelnek arra, hogy pár hónap után pár hét "pihentetési szünetet" tartsanak. Ennek  a pár hétnek semmi értelme, ugyanis a körömlemez nem tud regenerálódni és mivel nem élő szövet, nemfog újravastagodni sem. Ha valóban azt szeretnénk, hogy a körmünk teljes épségben tündököljön, ahhoz kb. fél év szükséges, hiszen az idő alatt nő le teljesen az elvékonyodott rész. Ezt én csak akkor ajánlom, ha utána már a vendég nem szeretne semmilyen műkörmöt/géllakkot viselni. Annak semmi értelme, hogy fél évig "pihentetjük" majd újrakezdjük a köröm viselését. 
Sajnos nagyon sok olyan vendéggel találkozom, aki tanácsot szeretne kérni tőlem, hogy mit csináljon körmeivel. Egy másik körmös szétreszelte, fájdalmas és folyton betörik/beszakad. Milyen erősítő lakkot ajánlok rá , meddig pihenjen stb. Erre én csak azt tudom mondani, hogy furcsán hangzik, de rakasson a körmére zselét, hiszen akkor nem fog fájni a körömlemez, lesz egy vastagsága a körmének, nem fog minden egyes mosogatásnál/érintésnél  fájni és növessze le az elvékonyodott részt így. Jó szakembert választva persze! 

Ezen a képen egy vendégem keze látható, aki 1 év folyamatos műköröm viselése után külföldre költözés miatt leszedette a körmét. Tisztán látható, hogy teljesen egészséges maradt a körme. Én építettem az első körmét és én is távolítottam el neki
Ezen a képen egy vendégem keze látható, aki 1 év folyamatos műköröm viselése után külföldre költözés miatt leszedette a körmét. Tisztán látható, hogy teljesen egészséges maradt a körme. Én építettem az első körmét és én is távolítottam el neki

Amennyiben nem szeretnétek már gél lakkot vagy műkörmöt viselni, ne ti szedjétek le a korábban elkészített körmöt, de semmi esetre se feszegessétek le! 

Összességében azt tanácsolnám mindenkinek, hogy vigyázzatok a körmeitek egészségére, de ezt nem a pihentetéssel, hanem megfelelő szakember választásával tudjátok biztosan elérni. És ha megvan a szakember, szünet nélkül élvezhetitek a szép körmeiteket :)  


© 2019 Életmód tippek Fruzsitól. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el